Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.2998 CHF: 3.685
USD: 3.6619 GBP: 4.8572
Logowanie
 

Anton Alichanow nowym gubernatorem obwodu kaliningradzkiego. To najmłodszy gubernator w historii Rosji

Anton Alichanow, fot. Kremlin.ru

Anton Alichanow, kandydat Putina uzyskał ponad 80 proc. głosów. W niedzielnych  wyborach wzięło udział  39,35 proc. wyborców  podała Anastazja Bujmowa, rzecznik komisji wyborczej obwodu kaliningradzkiego na swoim profilu na Facebooku.

Alichanow pełnił obowiązki gubernatora od 6 października 2016 roku, po odwołaniu Ewgenija Ziniczewa związanego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

Nowy gubernator urodził się w 1986 roku w Suchumi. Jest doktorem nauk ekonomicznych oraz  prawnikiem, ma żone i dwójkę  dzieci.  Jest najmłodszym gubernatorem w historii Rosji, ma 31 lat. Zanim został p.o. gubernatora pracował w federalnym rządzie, był m.in. szefem ministerstwa przemysłu i handlu.

W obwodzie od roku zajmował się branżą bursztyniarską, był także odpowiedzialny za stworzenie nowej ustawy o obwodzie kaliningradzkim. Jego pomysłem jest na przykład zniesienie wiz dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Kaliningradu w celach biznesowych lub turystycznych. Wizy nie zostaną co prawda zniesione, ale mają pojawić się ułatwienia dla gości z zagranicy.

Źródło: newkaliningrad.ru
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obwód Kaliningradzki, gubernator, uwaga
Muniek Staszczyk o Bogu, o walce z nałogami i o showbiznesie

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV