Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Antoni Macierewicz: 10 kwietnia to największa tragedia w historii niepodległej Polski

Fot. Przemysław Getka

Uroczystości w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej mają wielkie znaczenie narodowe i międzynarodowe – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej przestrzegał przed organizowaniem uroczystości w Rosji:

Trzeba się zastanowić, czy Rosjanie i prezydent Putin organizują właśnie największą anty-polską kampanię medialną, z jaką w ogóle mieliśmy do czynienia od czasów rozbiorowych.

Antoni Macierewicz dodał, że zorganizowanie uroczystości w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej jest, jak się wyraził, „absolutnie konieczne”.

Macierewicz dodał, że „nie pobiera ani grosza za pracę w podkomisji smoleńskiej”. Były minister obrony narodowej poinformował, że trzy miliony złotych budżetu komisji to są pieniądze przeznaczane głownie na ekspertyzy:

Gros wydatków jest poświęcona na ekspertyzy zagraniczne. Obejmują one prace, jakie nigdy w badaniach lotnictwa nie były robione. Cała sytuacja związana z wyjaśnianiem dramatu smoleńskiego jest czyniona w nadzwyczajnych okolicznościach, gdy próbowano nas pozbawić nadzwyczajnego materiału dowodowego.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że chodzi nie tylko o wrak samolotu, ale o czarne skrzynki, które są zdaniem szefa podkomisji zawsze głównym rodowodem przy badaniu katastrof lotniczych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Antonim Macierewiczem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Smoleńsk, raport, katastrofa Smoleńska, rocznica, Antoni Macierewicz, ekspertyzy
Polacy wolą plastik zamiast bilonu. NBP: coraz rzadziej płacimy gotówką w detalu

W Polsce udział płatności gotówkowych w płatnościach detalicznych systematycznie maleje, rośnie natomiast udział płatności bezgotówkowych - wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. O ile jeszcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV