Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Archidiecezja Warmińska ma nowego biskupa pomocniczego

Biskup nominat Janusz Ostrowski. Fot. Adam Socha

Archidiecezja Warmińska ma nowego biskupa pomocniczego. Święcenia biskupie w olsztyńskiej konkatedrze św. Jakuba otrzymał ksiądz kanonik Janusz Ostrowski.

Życzenia nowemu biskupowi pomocniczemu złożył m.in. obecny na uroczystości nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio.

00:00 / 00:00

Jednym z głównych zadań, jakie widzi przed sobą nowy biskup pomocniczy to umacnianie rodziny i budowanie wspólnoty narodowej na wzór relacji rodzinnych.

Pochodzący z Olsztyna biskup Janusz Ostrowski decyzją Ojca Świętego Franciszka został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej pod koniec lutego. Ma 53 lata. Doktorat z prawa kanonicznego obronił na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Był m.in. wikariuszem, sędzią Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej, także wicerektorem w Wyższym Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum”. Przez 7 lat pracował na misjach w Togo.

Ostatnie święcenia biskupie w Archidiecezji Warmińskiej miały miejsce w 1994 roku. Wówczas święcenia przyjął biskup Jacek Jezierski, obecny biskup elbląski. 12 lat wcześniej w 1982 roku w naszej archidiecezji święcenia przyjął natomiast biskup Wojciech Ziemba.

Fot. Krzysztof Pakulnicki

Fot. Krzysztof Pakulnicki

Fot. Krzysztof Pakulnicki

Fot. Mirosław Sochacki

Fot. Mirosław Sochacki

Autor: K.Grabowska/B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biskup
Ksiądz Janusz Ostrowski otrzyma w sobotę święcenia biskupie

Takiego wydarzenia w Archidiecezji Warmińskiej nie było od 24 lat. W sobotę w Konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie biskup nominat Janusz Ostrowski otrzyma święcenia biskupie. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV