Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arcybiskup Górzyński podkreśla potrzebę katechezy

arcybiskup Józef Górzyński. Fot. A. Podbielska

Rodzice, którzy rezygnują z katechezy w szkołach, wyrządzają swoim dzieciom poważną krzywdę i popełniają bardzo poważny grzech zaniedbania – pisze metropolita warmiński, arcybiskup Józef Górzyński w liście odczytywanym dziś w kościołach archidiecezji warmińskiej.

Arcybiskup zwrócił uwagę na potrzebę kształtowaniapostawy adwentowej, czyli stałej gotowości na spotkanie z Bogiem, który przychodzi. Według metropolity warmińskiego, aby taką postawę kształtować „należy co dzień czynić praktyki religijne”.

Owocny udział w Eucharystii wymaga zrozumienia i odpowiedniego przygotowania. Dlatego Kościół ma świadomość konieczności stałego nauczania. Wierni zaś winni mieć świadomość konieczności stałego uczenia się i poznawania treści swojej wiary – napisał metropolita warmiński i dodał, że Kościół wypełnia misję nauczania przez katechezę.

Dlatego bardzo niepokojące są postawy chrześcijan, ludzi zadeklarowanych jako wierzący, którzy rezygnują z katechezy, podając argumenty w swojej ocenie przekonujące. Miejmy tego świadomość, że to bardzo poważny grzech zaniedbania i poważna krzywda, jaką rodzice wyrządzają swoim dzieciom, godząc się na brak katechezy w ich szkolnym nauczaniu. Katecheza nie jest zwyczajną nauką, bo wiedza o Bogu jest czym innym niż wiedza o świecie i nie można jej mierzyć i oceniać tylko kryteriami doczesnej przydatności – napisał w liście do wiernych arcybiskup Józef Górzyński.

Autor: W.Chromy za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w list, arcybiskup, Józef Gorzyński
Wybitny duchowny, „filar Archidiecezji Warmińskiej”. W Olsztynie uczczono metropolitę Edmunda Piszcza

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie odbyły się uroczystość z okazji imienin księdza arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza. Jego Ekscelencja obchodzi w tym roku także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV