Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Areszt Śledczy w Bartoszycach z nowym sztandarem

Areszt Śledczy w Bartoszycach. Fot. ze strony instytucji

Chorągiew dla Aresztu Śledczego w Bartoszycach została ufundowana z inicjatywy emerytowanych, byłych funkcjonariuszy Służby Więziennej. Do inicjatywy przyłączyły się też lokalne instytucje, samorządy, i przedsiębiorcy.

Areszt Śledczy w Bartoszycach, to jednostka dla tymczasowo aresztowanych mężczyzn pozostających w dyspozycji Prokuratur i Sądów Rejonowych w Bartoszycach, Kętrzynie i Lidzbarku Warmińskim, z oddziałem zakładu karnego dla recydywistów penitencjarnych. Jednostka posiada 144 miejsca dla osadzonych.  Funkcje dyrektora jednostki pełni ppłk. Jacek Albert.

Formalnie więzienie w Bartoszycach zostało uruchomione w 1947 roku. W roku 1995 roku zakończono rozbudowę i remont kapitalny więzienia, który do lipca 1995 roku był zakładem karnym z wydzielonym oddziałem aresztu śledczego. Do grudnia 2008 roku przy areszcie funkcjonował Odział Zewnętrzny w Dublinach, który pełnił funkcję męskiego zakładu karnego typu półotwartego dla recydywistów penitencjarnych. Po kapitalnym remoncie w 1995 roku więzienie w Bartoszycach zmieniło swoje przeznaczenie i do chwili obecnej funkcjonuje jako Areszt Śledczy w Bartoszycach.

(msier/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, Areszt Śledczy
Bartoszyce bardziej zielone

Przy "jeziorku mleczarskim" w Bartoszycach przybyło 200 modrzewi. Wszystko za sprawą wspólnej akcji Urzędu Miasta i Nadleśnictwa Bartoszyce, które w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV