Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aresztowano dwóch mieszkańców Giżycka podejrzanych o pobicie żołnierza armii amerykańskiej

Żołnierz amerykańskiej armii

Sąd rejonowy w Giżycku aresztował na 3 miesiące dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy i brutalne pobicie żołnierza amerykańskiego oraz pobicie cywilnego pracownika armii USA.

Do rozboju i pobicia doszło w nocy z soboty na niedzielę w centrum Giżycka, gdy obaj Amerykanie spędzali wolny czas w jednym z lokali. Gdy z niego wyszli, najpierw doszło do utarczki słownej między trzema mężczyznami a Amerykanami. Wówczas pracownik cywilny amerykańskiego wojska został pobity przez Polaków, ale konflikt został załagodzony i mężczyźni się rozstali.

Po jakimś czasie, w drodze powrotnej, Amerykanie zostali ponownie zaatakowani. Napastnicy brutalnie pobili żołnierza, zabrali mu dokumenty, portfel, telefon komórkowy i inne rzeczy osobiste. Jak poinformował prokurator rejonowy w Giżycku Grzegorz Ryński, poważnie ranny żołnierz z urazami twarzoczaszki został przewieziony do szpitala w Niemczech.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny potwierdził, że na wniosek prokuratury giżycki sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące obu podejrzanych o napad na Amerykanów i ich pobicie. Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Prokuratura zarzuciła 20-letniemu Hubertowi Ch. rozbój i pobicia skutkujące ciężkimi obrażeniami ciała poszkodowanego żołnierza oraz zniszczenie skradzionych mu dokumentów, a także udział w pobiciu cywilnego pracownika amerykańskiej armii. Drugiemu z podejrzanych, 20-letniemu Bartłomiejowi K. zarzucono rozbój na żołnierzu i udział w pobiciu cywilnego pracownika wojsk USA.

Według prokuratury, Hubert Ch. przyznał się do winy, natomiast Bartłomiej K. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Obu mieszkańcom Giżycka zarzucono też udział w pobiciu innej osoby. Chodzi o zdarzenie z września, również w Giżycku. Pokrzywdzonym był wówczas Polak.

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, pobicie, żołnierz, ameryka, bandyci, nato, uwaga, pilne, Amerykanin
W Braniewie pożegnano czołgistów, którzy zmienią kolegów na Łotwie

Zmiana warty Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie. Dziś uroczyście pożegnana została druga zmiana żołnierzy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Kompania czołgów z Braniewa od czerwca tego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV