Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aresztowano włamywacza, który skatował 79-latka

 Fot. policja

Na wniosek sądu na 3 miesiące aresztowano 24-latka, który przyznał się do śmiertelnego pobicia mieszkańca Biskupca w jego mieszkaniu.

Adamowi N. w napaści towarzyszył o 4 lata młodszy kolega Artur J. Pobity przez nich 79-latek zmarł w szpitalu. Obaj bandyci zostali zatrzymani 11 listopada, na gorącym uczynku.

Policjantów wezwali sąsiedzi, którzy słyszeli odgłosy wzywania pomocy z jednego z mieszkań w centrum Biskupca. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali wyłamany zamek w drzwiach wejściowych. Na podłodze leżał nieprzytomny właściciel. W mieszkaniu było też dwóch kompletnie pijanych mężczyzn.

Okazało się, że mieszkańcy Biskupca i gminy Dobre Miasto włamali się do mieszkania 79-latka i kiedy właściciel niepodziewanie wrócił do domu, jeden z włamywaczy go zaatakował. Bił starszego mężczyznę, kopał i uderzał drewnianym kołkiem po całym ciele. Młodszy z bandytów wszystkiemu się przyglądał.

Obu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Przyznali się do włamania. 24-letniemu Adamowi N. grozi do 15 lat więzienia, a 20-letniemu Arturowi J. 10 lat pozbawienia wolności. (kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec
Złapano bandytów napadających na sklepy

Trzej młodzi mężczyźni, w wieku od 24 do 27 lat z powiatów olsztyńskiego i nidzickiego, od kilku miesięcy napadali na sklepy. Zatrzymali ich policjanci z Komendy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV