Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ARiMR: w środę koniec naboru „suszowych” wniosków dla producentów ryb

Fot. AdobeStock

W środę 15 lipca mija termin na złożenie wniosków dla rolników, którzy z powodu ubiegłorocznej suszy lub powodzi ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych – przypomniana Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotychczas zarejestrowano 341 wniosków.

O pomoc mogą starać się rolnicy, którzy w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Warunkiem koniecznym jest również posiadanie numeru identyfikacyjnego (EP) lub weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego i złożenie do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdania za lata 2017 i 2018, zawierającego zestawienie powierzchni stawów rybnych oraz ilości wyprodukowanych ryb.

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi, przy czym wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż równowartość w złotych 30 tys. euro.

Wsparcie będzie udzielane w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Można je dostarczyć osobiście lub wrzucić do specjalnej urny (wrzutni). Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

 

Redakcja: A. Chmielewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ryby, susza, wniosek
Rusza kolejna edycja programu „Dobry Start”. Wnioski można składać od 1 lipca

Program "Dobry start" na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego, to ważne wsparcie dla polskich rodzin – oceniła szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Przypomniała, że od 1...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV