Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arka za mocna dla Rominty, ale jedną bramkę straciła

Piłkarze trzecioligowej Rominty Gołdap. Fot. klub

Niestety niespodzianki nie było, ale i tak kibice, którzy przyszli na gołdapski stadion z pewnością nie żałowali.

Miejscowa 4-ligowa Rominta przegrała w pierwszej rundzie Pucharu Polski z ekstraklasową Arką Gdynia 1:4. Honorową bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zdobył Michał Mościński. Mimo wysokiej porażki trener Rominty – Paweł Kołłątaj nie był zawiedziony, a wręcz przeciwnie – z optymizmem patrzy w przyszłość:

00:00 / 00:00

Przygoda się skończyła, choć chcieliśmy, żeby trwała jak najdłużej. Trochę szkoda, ale jesteśmy zadowoleni. Gratuluję chłopakom. Powiedziałem im, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego meczu – z tego, jak straciliśmy bramki i z tego, jak grała Arka, po to, by może wykorzystać je w lidze. Udało nam się strzelić bramkę, a Wiśle Kraków nie udało się tego zrobić w lidze.

Zobacz skrót meczu

Arka Gdynia w 1/6 Pucharu Polski zmierzy się z Olimpią Zambrów. Rywalem Stomilu Olsztyn w tej fazie rozgrywek będzie natomiast Ruch Chorzów. Mecze kolejnej rundy Pucharu Polski zaplanowano na 9-11 sierpnia.

 

(psw/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Puchar Polski, Arka Gdynia
Do Olsztyna znów przyjedzie klub z ekstraklasy!

Ruch Chorzów będzie rywalem Stomilu Olsztyn w 1/16 Pucharu Polski. Losowanie par tej fazy rozgrywek odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecze 1/16 zostaną rozegrane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV