Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: Niepewność, czy egzaminy się odbędą, mogła dodatkowo stresować uczniów

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Nie ma sygnałów, żeby gdzieś mogło dojść do zakłócenia ostatniego dnia egzaminów gimnazjalnych – przekonywał w Porannych pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

O wynikach egzaminu uczniowie dowiedzą się 21 czerwca, kiedy otrzymają świadectwo ukończenia szkoły. Artur Chojecki ma nadzieję, że atmosfera – w jakiej odbywały się testy – nie będzie miała wpływu na wyniki:

Niewątpliwie niepewność, czy egzaminy się odbędą, mogła dodatkowo stresować uczniów. Dla każdego młodego człowieka egzamin ósmoklasisty, gimnazjalny czy matura to najważniejszy sprawdzian w dotychczasowym życiu. Jedni poradzą sobie z tym lepiej z tym stresem, inni gorzej. Miejmy nadzieję, że nie będzie miało złego wpływu na końcowe wyniki tych egzaminów.

W polskich szkołach trwa egzamin z języka obcego. To trzecia i ostatnia część egzaminu gimnazjalnego. Piątek jest jednocześnie piątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

 

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, egzamin gimnazjalny, Artur Chojecki
Maleje liczba strajkujących placówek na Warmii i Mazurach. „Nauczyciele chcieli być przy uczniach”

Pracę wznowiło część przedszkoli i szkół, choć w tych drugich jest to mało widoczne ze względu na trwające egzaminy. Dziś jak podaje warmińsko-mazurskie kuratorium oświaty liczba...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV