Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: Prawie 6,6 tys. firm z regionu skorzystało z pomocy antykryzysowej

Wojewoda Artur Chojecki

Od 25 maja w regionie nie pojawiło się nowe zachorowanie na COVID-19 – powiedział w Porannych Pytaniach Artur Chojecki. Wojewoda warmińsko-mazurski przedstawił również dane dotyczące pomocy antykryzysowej w regionie.

Artur Chojecki zapewnił, że liczba wykonywanych codziennie testów nie maleje. Mimo znoszenia kolejnych obostrzeń wojewoda Chojecki apeluje o ostrożność:

Miejmy na uwadze i nie zapominajmy – jak zresztą podkreśla minister zdrowia – że dopóki nie będzie szczepionki, to ryzyko ponownego pojawienia się epidemii istnieje.

Od początku pandemii w województwie warmińsko-mazurskim wykonano ponad 26 tys. testów na obecność koronawirusa.

Artur Chojecki powiedział również, że prawie 6600 firm z regionu skorzystało z pomocy antykryzysowej przekazywanej tylko przez Polski Fundusz Rozwoju. – To małe i średnie przedsiębiorstwa – mówił wojewoda i dodał:

Pracuje tam około 63 tysiące pracowników. Wsparcie wyniosło ok. miliarda 160 milionów złotych. Myślę, że jest to rzecz nie do przecenienia.

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców i samozatrudnionych; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Artur Chojecki, szczepionka, firmy, koronawirus
Przekop przez Mierzeję Wiślaną, wybory prezydenckie i odmrażanie gospodarki w audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli: Andrzej Wyrębek - Konfederacja, Edward Pietrulewicz - PSL, Monika Falej - Lewica, Jarosław Słoma - Platforma Obywatelska, Dariusz Rudnik -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV