Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: W znacznym stopniu udało się ograniczyć skrajne ubóstwo u dzieci

Wojewoda musi mieć wnikliwe spojrzenie na swój region – przekonywał w Porannych pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Decyzją premiera Artur Chojecki pozostanie na tym stanowisku. Podsumowując cztery lata pracy mówił, że na Warmii i Mazurach widać, jak działają rządowe programy społeczne.

Udało się, jeśli nie zlikwidować, to w znacznym stopniu ograniczyć skrajne ubóstwo u dzieci.

Do tej pory nie miałem powodów do narzekania – tak wojewoda ocenił dotychczasową współpracę z samorządami. W porannej rozmowie publicystycznej Artur Chojecki przyznał, że największe „zgrzyty” pojawiają się w kontaktach z największymi miastami regionu.

Nie jest to z pewnością skala podobna do metropolii takich jak Gdańsk, Warszawa, czy Poznań. Współpracę z samorządami oceniam bardzo wysoko i zależy mi na tym, żeby tak było nadal.

Formalnie Artur Chojecki nie został ponownie nominowany na stanowisko wojewody, ale nigdy go nie stracił, bo premier Mateusz Morawiecki, po odwołaniu rządu, nie przyjął jego rezygnacji. Artur Chojecki jest wojewodą warmińsko-mazurskim od 4 lat. Wcześniej był radnym sejmiku województwa, był też dyrektorem biura senatorskiego Jerzego Szmita.

Decyzją premiera nowymi wojewodami zostali: Konstanty Radziwiłł na Mazowszu, Lech Sprawka na Lubelszczyźnie, Tobiasz Bocheński w województwie łódzkim i Łukasz Mikołajczyk w Wielkopolsce.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojecki

00:00 / 00:00

Artur Chojecki
fot. Przemysław Getka

Artur Chojecki
fot. Przemysław Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda
Czy Wydminy zyskają prawa miejskie? Mieszkańcy zabrali głos

Mieszkańcy Wydmin chcą, by ich miejscowość zyskała prawa miejskie. Zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Wzięło w nich udział 34% uprawnionych do głosowania, czyli 1787...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV