Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aslambek S. opuścił areszt tymczasowy

Fot. Łukasz Węglewski

Znany zawodnik MMA został aresztowany pod koniec sierpnia wraz z trzema innymi osobami.

Prokuratura zarzuciła im udział w grupie przestępczej, która miała zajmować się wymuszaniem haraczy. Prokuratorskie zarzuty dotyczyły również zmuszania groźbami do zwrotu długów. Wszyscy czterej zatrzymali, pod koniec sierpnia, zostali aresztowani na 3 miesiące. Aslambek S. w czwartek 9 października wyszedł z aresztu.

– Uznaliśmy, że nie ma już potrzeby utrzymywania tymczasowego aresztu, bo zostały przeprowadzone wszystkie konieczne przesłuchania, nie ma również groźby matactwa czy utrudniania postępowania, dlatego areszt został zamieniony na 50 tysięcy złotych poręczenia – wyjaśnia prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Prokurator Zbigniew Czerwiński przyznaje także, że wobec Aslambeka S. zmieniono zarzuty. Jednak szczegółów na razie nie podaje.

00:00 / 00:00

Trzej pozostali zatrzymani wciąż przebywają w areszcie. Jeden z nich – pochodzący z Czeczenii Aslan A. – jest poszukiwany przez Interpol pod zarzutem zabójstwa, do którego miało dojść w Kaliningradzie. Do prokuratury okręgowej wpłynął już wniosek o jego ekstradycję do Rosji. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, areszt, zarzuty, MMA, Aslambek S
Komisja wyborcza w Olsztynie złoży doniesienie do prokuratury

Miejska komisja wyborcza w Olsztynie złoży doniesienie do prokuratury o możliwości fałszerstwa dokumentów wyborczych. Chodzi o dwa podpisy poparcia na listach kandydatów na radnych z komitetu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV