Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Astronom o chodzeniu boso

Frombork, fot. UMiG Frombork

Frombork, fot. UMiG Frombork

Andrzej Pilski, astronom z fromborskiego obserwatorium astronomicznego i ceniony specjalista w dziedzinie meteorytów spotkał się z mieszkańcami Fromborka.

Tym razem jednak nie opowiadał o planetach czy gwiazdach, a o… chodzeniu boso. Tematem spotkania było: „Bose wędrówki – czyli jak chodzić boso i jak udawać, że ma się buty, gdy boso nie wpuszczają”.

Cały rok bez butów, bez względu na pogodę? Dla Andrzeja Pilskiego to nic nadzwyczajnego. Fromborski astronom nie tylko chodzi, ale też boso jeździ na rowerze. I swoją pasją zaraża do tego innych.

Dotykanie stopami ziemi jest dla człowieka ważne. Bezpośredni kontakt z polem magnetycznym ziemi sprawia, że organizm człowieka lepiej funkcjonuje, ściąga dobrą energię, a rozładowuje złą. – przekonywał podczas wcześniejszej prelekcji astronom.

Spotkanie było pierwszym krokiem dla tych, którzy chcieliby pozbyć się butów. Kolejnym będzie bosa wędrówka leśnymi drogami, zaplanowana na 5 maja. (wandre/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, astronomia
Operacja 1001 Frombork

Frombork - niewielkie, ale piękne warmińskie miasteczko. Dziś Frombork jest jedną z większych atrakcji turystycznych regionu. Zapewne miasto wyglądałoby inaczej, na szczęście pod koniec lat 60-tych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV