Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Autobus i tramwaj zamiast samochodu. Kierowcy w Elblągu mogą skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej

Fot. ZKM w Elblągu

Kierowcy, którzy po przyjeździe do Elbląga zostawią samochody na parkingu przy Dworcach PKP i PKS, będą mogli korzystać za darmo z komunikacji miejskiej.

Taką decyzję podjęła Rada Miasta, poszerzając przy okazji grono pasażerów uprawnionych do bezpłatnych przejazdów o dawców przeszczepów. Elbląscy radni utrzymali też obniżkę cen za przejazdy tramwajami i autobusami dla elblążan, którzy zamiast własnego auta wybiorą miejską komunikację. Stało się tak mimo, iż był plan wycofania tego uprawienia – wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

00:00 / 00:00

To uprawnienie było wprowadzone przez poprzednią Radę Miasta w Programie Elblążanin Plus – przypomina radny Rafał Traks z Klubu PiS, który upomina się o promocję tej ulgi.

00:00 / 00:00

Z przywileju ulgi dla kierowców można korzystać wtedy, kiedy pasażer ma przy sobie ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu wraz z dokumentem tożsamości.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, autobus, samochód, kierowcy, komunikacja miejska
Drukarze 3D dla medyków. Grupa Elbląg wydrukowała już prawie pół tysiąca przyłbic ochronnych

Oprócz przyłbic przygotowano także 40 adapterów do masek. Sprzęt trafia do medyków, którzy potrzebują ochrony przed koronawirusem. Każdego dnia staramy się zrobić tego jak najwięcej, zachęcam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV