Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Automatyczne defibrylatory, specjalne parawany i pilarki do drewna. Straż Pożarna w gminie Ełk z nowym sprzętem

Do pięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Ełk trafił sprzęt ratujący zdrowie i życie. Urządzenia zakupiono ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sprzęt trafił do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Ełckiej, Woszczelach, Stradunach, Różyńsku i Szeligach. Każda z nich otrzymała automatyczny defibrylator zewnętrzny, parawany do ogrodzenia miejsca wypadku i osłony ofiar oraz małe pilarki do drewna. Oprócz tego strażacy w Woszczelach i Stradunach dostali detektory wielogazowe do wykrywania różnych gazów w powietrzu, np. dwutlenku węgla.

Sprzęt kosztował 45 tysięcy złotych. 99 % środków pochodzi z ministerialnego funduszu, resztę dołożyła gmina z własnego budżetu.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, budżet, sprzęt, defibrylator, parawany
Strażacy z Elbląga i Pasłęka będą pracować w lepszych warunkach. W grudniu zakończy się termomodernizacja dwóch placówek

Ponad półtora miliona złotych kosztować będzie termomodernizacja dwóch jednostek ratowniczo-gaśniczych nr 2 i 3 Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu i Pasłęku. Prace już trwają, ich finał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV