DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Aż 5 siatkarek z Warmii i Mazur otrzymało powołanie do reprezentacji

Rekordowa liczba powołań do reprezentacji Polski młodych siatkarek z Warmii i Mazur po ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich!

Drużynowo zajęły jednak 13 miejsce na 16 startujących ekip.

Pięć dziewcząt udało się wypromować, to historyczny wynik, jeszcze tylu powołań do reprezentacji nie było

– mówi Piotr Stasiewicz, trener dziewcząt z rocznika 2003 z naszego regionu.

Zdaniem szkoleniowca, zawodniczki wyróżniły się umiejętnościami technicznymi i wzrostem. Skąd zatem dopiero Zajęcie 13. miejsce?

Pierwszy mecz kompletnie się nie udał, dziewczęta były jak w mgle. Stres młodego organizmu. Drugi mecz wygraliśmy 2:1. Mieliśmy tylko 20 minut przerwy przed kolejnym meczem, jednak graliśmy jak równym z równym z późniejszym wicemistrzem Polski. Dziewczęta muszą nauczyć się wygrywać i przegrywać