Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Azjaci nielegalnie zatrudnieni w powiecie oleckim. Prawie 20 osób będzie musiało opuścić Polskę, pracodawcy grozi wysoka grzywna

Fot. w-MOSG

10 obywateli Indonezji i 9 Mongolii nielegalnie pracowało w zakładzie produkcyjnym. Obcokrajowców do pracy w branży drzewnej delegowała poznańska firma.

Straż graniczna w Gołdapi objęła kontrolą 19 cudzoziemców w wieku od 23 do 50 lat. Funkcjonariusze ustalili, że obcokrajowcy przyjechali do Polski w celach zarobkowych. Pracowali w przetwórstwie spożywczym na Mazowszu. Jednak nie spodobały im się warunki pracy i zdecydowali, że poszukają innego zatrudnienia. Wówczas przedsiębiorca z Poznania zaproponował im pracę w powiecie oleckim. Nie dopełnił jednak formalności związanych z ich zatrudnieniem. Wszyscy pracowali w zakładzie drzewnym bez umów i zezwoleń.

Pracodawcy grozi grzywna do 30 tysięcy złotych, a wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne i będą musieli wrócić do swoich krajów.

Fot. W-MOSG

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, straż graniczna, nielegalna praca, Azja
Szajka tytoniowa rozbita! To finał akcji prowadzonej przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Do Sądu Rejonowego w Mławie wpłynął akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. To...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV