DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

AZS wygrał pierwsze starcie z Politechniką

Kolejny horror z happy-endem zafundowali kibicom siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrywali w pierwszym meczu o piąte miejsce w PlusLidze – gwarantujące udział w europejskich pucharach – już 2:0 z warszawską Politechniką.

Goście jednak broni nie złożyli i wygrali dwie kolejne partie. Piąty set to natomiast zdecydowane zwycięstwo olsztynian.

MVP dzisiejszego meczu został przyjmujący Indykpolu AZS-u – Rafał Buszek.

00:00 / 00:00

Falowaną formę zaprezentował dziś warszawski środkowy – a do niedawna zawodnik olsztyńskiego AZS-u – Dawid Gunia.

Bardzo dobrze zagrał dziś przyjmujący Piotr Łuka, który w czwartym secie zastąpił Pablo Bengoleę.

(rozmawiał Piotr Świniarski)

…………………………………………………………….

Indykpol AZS UWM Olsztyn – AZS Politechnia Warszawska 3:2 (25:21, 25:19, 21:25, 24:26, 15:9), stan rywalizacja 1:0
Indykpol AZS UWM Olsztyn: Maciej Dobrowolski (2 pkt.), Piotr Hain (8), Rafał Buszek (21), Grzegorz Szymański (24), Pablo Bengolea (11), Matti Oivanen (13), Michał Żurek (libero) oraz Piotr Łukasik, Piotr Łuka (8).
AZS Politechnika Warszawska:
Juraj Zatko (2), Marcin Nowak (8), Maciej Pawliński (11), Adrian Radu Gontariu (2), Dawid Gunia (10), Artur Szalpuk (17), Michał Potera (libero) oraz Paweł Adamajtis (17), Maciej Olenderek, Maciej Stępień (1), Mateusz Sacharewicz, Ivan Bogdanov Kolew.
MVP:
Rafał Buszek (Indykpol AZS)

Statystyka
Atak: 61-57
Blok: 9-7
Zagrywka: 12-4

Jutro o godz. 16.00 drugie spotkanie w Hali Urania. (pświn/łw)

Więcej w siatkówka, PlusLiga
Akademicy rozpoczynają walkę o europejskie puchary! Mecz AZS-Politechnika w piątek, po godz. 18.00

Trzy wygrane i europejskie puchary powracają do Olsztyna! Pierwsze spotkanie z Politechniką o 5. miejsce w PlusLidze już w piątek. Transmisja tylko w Radiu Olsztyn! Indykpol...