Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bandyci wysadzili kolejny bankomat w Olsztynie

wysadzony bankomat przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie, fot. K. Kaszubski

Przy ulicy Iwaszkiewicza w Olsztynie nieznani jeszcze sprawcy wysadzili bankomat i ukradli kasetki z pieniędzmi.

Około godziny 4.00 nad ranem policję zaalarmowali mieszkańcy okolicznych budynków, których zbudził odgłos wybuchu. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo – śledczą, policyjnego pirotechnika i psa tropiącego. Zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków. Policjanci zabezpieczyli też nagrania z monitoringu.

To już druga podobna kradzież w stolicy Warmii i Mazur w ostatnim czasie. Poprzednia miała miejsce 24 grudnia ubiegłego roku na olsztyńskim Zatorzu. Policja łączy ze sobą obie te sprawy.

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Po doniesieniach medialnych ostatnich tygodni można odnieść wrażenie, że w regionie, a szczególnie w stolicy Warmii i Mazur wzrosła ilość przestępstw. Dane policji mówią jednak o tendencjach odwrotnych. W ubiegłym roku w regionie popełniono o 4 tysiące 800 przestępstw mniej niż w roku 2012. Patrząc na to co robią ostatnio przestępcy widać, że są oni co raz bardziej zuchwali. (kasz/bsc)

wysadzony bankomat przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie, fot. K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, bankomat
Zamiast się opiekować okradała podopieczną

Miała się opiekować starszą kobietą, przy okazji... okradała ją z zasiłku i oszczędności. Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie w sprawie 35-letniej opiekunki, która w ciągu ostatnich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV