Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bank Żywności namawia: zrób zakupy i podziel się posiłkiem

Banki Żywności rozpoczęły kolejną akcję „Podziel się Posiłkiem”. Taka pomoc kosztuje nas niewiele, ale dla potrzebujących jest poważnym wsparciem.

Wystarczy w ten weekend pójść do supermarketu i poza swoimi zakupami, dokupić też coś dla innych. W całej Polsce w akcji uczestniczy ponad 2 i pół tysiąca sklepów, a w nich na dary czeka około 35 tysięcy wolontariuszy. W tym roku Banki Żywności zbierają produkty dla niedożywionych dzieci. I jak co roku darczyńców nie brakuje:

00:00 / 00:00

W Olsztynie wolontariusze czekają na dary w 20 sklepach, a w Elblągu w prawie 30. W stolicy Warmii i Mazur jest 5 i pół tysiąca osób potrzebujących pomocy – podkreśla Teresa Bocheńska, dyrektorka elbląskiego Banku Żywności:

00:00 / 00:00

Zebrane dziś i jutro produkty trafią do świetlic i placówek opiekuńczych zajmujących się dziećmi. Potrzebne są między innymi olej, ryż, konserwy, płatki zbożowe, herbata i oczywiście słodycze.

Szef Banków Żywności ma nadzieję, że akcja nabierze jeszcze większego tempa, po zmianie przepisów o VAT. Od wczoraj właściciele sklepów i producenci żywności, którzy chcieli przekazać ją w formie darowizny, nie muszą już płacić za to podatku. To duże ułatwienie – podkreśla Marek Borowski:

00:00 / 00:00

Banki Żywności zwracają uwagę na problem marnotrawienia żywności. Rocznie w Polsce wyrzuca się jej 8 milionów ton. Taka ilość wystarczyłaby do wyżywienia wszystkich ubogich w naszym kraju. Akcja „Podziel się posiłkiem” potrwa do soboty. (kan/wch/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, Bank Żywności
Śniadanie może nas ochronić przed chorobami serca

Czy żywienie w pierwszej fazie rozwoju człowieka może wpłynąć na jego zdrowie w dorosłym życiu? W jaki sposób odżywiać dzieci, aby później nie narzekały na przewlekłe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV