Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bank Żywności w Elblągu zebrał pierwsze plony

Ziemniaki, które na polu użytkowanym przez Bank Żywności w Elblągu sadzili podopieczni Ośrodka w Kamionku Wielkim, trafiły do potrzebujących. Fot. Bank Żywności w Elblągu

Do potrzebujących trafiły warzywa i ziemniaki, które elbląski Bank Żywności zebrał z własnego pola.

Teraz elbląski Bank Żywności idzie dalej i chce założyć tzw. gospodarstwo opiekuńcze. – Będzie to innowacyjny program łączący terapię z produkcją żywności – tłumaczy prezes Teresa Bocheńska.

00:00 / 00:00

Pomysł na ogród warzywno-owocowy nie jest nowy. Sprawdza się np. we Francji. Na jego uruchomienie potrzebne są niewielkie pieniądze, które mogłyby pochodzić na przykład z Unii Europejskiej i elbląski Bank Żywności będzie się o nie ubiegać.

00:00 / 00:00

Elbląski Bank Żywności użytkuje około 2,5 hektara ziemi. Jest pierwszym bankiem żywności w Polsce, prowadzącym własne gospodarstwo rolne. W tym roku w uprawach pomagali wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim.

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Bank Żywności, pole, ziemniaki
Przedsiębiorcy turystyczni z Rosji gościli w Elblągu

Przedsiębiorcy turystyczni z Rosji gościli w Elblągu. Miasto było pierwszym przystankiem na trasie 12. Polsko – Rosyjskiego Forum Turystycznego „ETO POLSZA!” W tym roku konferencja jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV