Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Barbara Kudrycka: nie chcę aby wykształceni Polacy pracowali na zmywaku

Barbara Kudrycka, fot. S. Ostrowski

Chcę ponownie kandydować do Parlamentu Europejskiego, bo wiele rzeczy mogłabym zrealizować – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Barbara Kudrycka posłanka PO z Podlasia, była minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jeszcze w marcu zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej zdecyduje czy jedynką na liście w okręgu obejmującym Warmię, Mazury i Podlasie będzie Barbara Kudrycka, czy były siatkarz Paweł Papke.

Barbara Kudrycka po raz drugi będzie walczyła o europejski mandat, bo – jak podkreślała w Radiu Olsztyn – wie jak ważne są unijne regulacje i pieniądze na szkolnictwo. Była minister nauki i szkolnictwa wyższego chciałaby doprowadzić do tego, aby dyplomy kształcenia polskich uczelni były uznawane za wystarczające do podjęcia pracy w swoim zawodzie na terenie całej Europy. Barbara Kudrycka podziękowała też Pawłowi Papke, że zdecydował się kandydować do Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślała, w eurowyborach PO będzie walczyć o dwa mandaty.

Była minister mówiła także o ewentualnym poszerzeniu obszaru objętego małym ruchem granicznym oraz olsztyńskich uczelniach. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna z Barbarą Kudrycką

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, edukacja
W Polsce kształcić się trzeba nawet po studiach

Z udziałem byłej minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej wykładowcy olsztyńskich uczelni wyższych, przedstawiciele władz stolicy Warmii i Mazur oraz posłowie dyskutowali o zmianach jakich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV