Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Barbara Marszałek: Sztuka pisania się odradza

Fot. pixabay.com

Miłośnicy kaligrafii spotkali się na warsztatach w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie.  Pod okiem fachowca mogli poznać tajniki sztuki pięknego pisania oraz stworzyć własny fragment tekstu.

Spotkanie prowadziła Barbara Marszałek.Według niej kaligrafia uczy wyciszenia.

Jest to miłe zajęcie w dzisiejszych, zabieganych czasach. Myślę, że każdy się w tym odnajdzie. Na co dzień piszemy, ale nie zastanawiamy się, jak to robimy. Szybko, szybko, jak to się mówi – jak kura pazurem. Trzeba się zatrzymać, zastanowić i nabrać oddechu. to jest święto dla człowieka: dla kogo pisze, do kogo pisze. W ostatnich latach odrodziła się sztuka pisania. Cały przemysł jest na to nakierowany – obsadki, stalówki, atramenty, książki. Tylko ludzie o tym nie pamiętają, albo jeszcze do nich to nie dotarło.

00:00 / 00:00

Lekcja kaligrafii towarzyszyła wystawie „Polskie benedyktynki mniszki”, na której prezentowane są fotografie autorstwa Wojciecha Stana.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kaligrafia
Lekcja kaligrafii w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie

Miłośnikom kaligrafii polecamy dzisiejsze spotkanie w Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Będzie można poznać tajniki tej niezwykle ciekawej sztuki pięknego pisania oraz stworzyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV