Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Barbarzyńskie tsunami

Wystawa Barbarzyńskie tsunami

Dużo wrażeń wywołuje i dużo pytań nasuwa znakomita wystawa zatytułowana „Barbarzyńskie tsunami”.

Jej kanwą są wydarzenia z dziejów Europy między schyłkiem IV a początkiem VI stulecia, okresem nazywanym wielką wędrówką ludów. Archeologiczne eksponaty pochodzą ze zbiorów dwunastu polskich muzeów i są prezentowane na tle  wielkiej historii, która każe postawić pytanie o wagę tamtych wydarzeń i przełożenie ich na czasy współczesne.  Czy dzisiejszy świat można tłumaczyć tamtym tsunami? Opowiada prof. Mirosław Hoffman – kierownika Działu Archeologii Muzeum Warmii i Mazur:

00:00 / 00:00

Wystawa łączy tradycyjną ekspozycję, gdzie główną rolę odgrywają muzealia, z nowoczesnymi technologiami. To pozwala poszerzyć wiedzę o epoce późnego antyku i obcować z pięknem wytwarzanym przez ludy żyjące wówczas w Europie.

00:00 / 00:00

Wystawa jest czynna do 5 sierpnia, potem będzie można ją oglądać w muzeum w Lęborku, a potem w kolejnych polskich muzeach, gdyż jest to wystawa wędrująca przygotowana przez  Muzeum Narodowe w Szczecinie i Uniwersytet Warszawski, we współpracy m.in. z  Muzeum Warmii i Mazur.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barbarzyńskie tsunami
Wędrówka ludów pokazana na wystawie Barbarzyńskie tsunami

Barbarzyńskie tsunami - pod taką nazwą na olsztyńskim zamku prezentowana jest wystawa archeologiczna, ukazująca wędrówkę ludów w naszej części Europy. Ekspozycja została przygotowywana przez Muzeum Narodowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV