Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bardziej komfortowa podróż i dłuższe trasy. 9 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP Intercity

Więcej komfortowych pociągów do Olsztyna, a w sezonie letnim dogodne połączenia z Ełku do Szklarskiej Poręby. To najważniejsze zmiany dla województwa warmińsko-mazurskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia.

Pociąg Sienkiewicz relacji Olsztyn-Kraków zmienia kategorię na Intercity. Pociąg IC Narew relacji Ełk – Białystok – Warszawa – Łódź zostanie zastąpiony przez pociąg IC Słowacki jeżdżący na trasie Ełk – Białystok – Warszawa – Częstochowa – Opole – Wrocław – Jelenia Góra.

W sezonie letnim docelową stacją tej relacji będzie Szklarska Poręba. Pociąg TLK Mamry jeżdżący z Białegostoku do Wrocławia przez Olsztyn i Poznań dwa dni w tygodniu będzie miał wydłużoną trasę do Katowic przez Opole.

Obowiązujący od 9 grudnia rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

W związku z zamknięciem linii Działdowo – Olsztyn do końca lipca przyszłego roku wszystkie pociągi na odcinku Olsztyn – Warszawa będą kursować przez Ostródę i Iławę. Na odcinku Olsztyn – Działdowo PKP Intercity uruchomi zastępczą komunikację autobusową. Po zakończonej modernizacji linii planowane jest uruchomienie nowego połączenia TLK Witos relacji Olsztyn – Warszawa – Radom – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Ponadto spodziewane jest skrócenie czasu przejazdu pociągów w relacji Olsztyn – Warszawa.
Autor: B.Gajlewska za PKP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, kolej, PKP Intercity
Nadal nie wiadomo, kim jest mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku na torach w Olsztynie i wciąż ustalają tożsamość ofiary. W piątek po południu na Dajtkach, między wiaduktem a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV