Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bartłomiej Biedziuk: musimy zapytać mieszkańców, czy zgadzają się na rozwój linii tramwajowej

Bartłomiej Biedziuk (Forum Rozwoju Olsztyna). Fot. Łukasz Węglewski

Gość Porannych pytań – Bartłomiej Biedziuk z Forum Rozwoju Olsztyna – jest przeciwny przebiegowi drugiej linii tramwajowej w stolicy Warmii i Mazur.

Władze Olsztyna szykują się do budowy drugiej linii tramwajowej w mieście. Zlecono wykonanie dokumentacji projektowej. Nowa trasa ma łączyć osiedla Jaroty i Pieczewo z fabryką Michelin. Członkowie niektórych organizacji pozarządowych z Olsztyna są przeciwni przebiegowi drugiej linii.

Bartłomiej Biedziuk twierdzi, że nikt nie konsultuje z mieszkańcami nowych pomysłów. Jednym z pomysłów, prezentowanych przez Forum Rozwoju Olsztyna, jest budowa linii tramwajowej na Zatorzu.

W Olsztynie kończy się budowa linii tramwajowej łączącej Jaroty z Kortowem, Śródmieściem i Dworcem Głównym PKP. Cała trasa liczy ponad 10 kilometrów i ma być oddana do użytku jesienią tego roku.

Do wysłuchania rozmowy z Bartłomiejem Biedziukiem zaprasza Leszek Cimoch

00:00 / 00:00

(kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, tramwaje, Leszek Cimoch, Forum Rozwoju Olsztyna
Marek Walczak: nie ma aprobaty dla niewłaściwych zachowań policjantów

O zwolnieniu z aresztu 22-letniego mężczyzny podejrzanego o brutalne zamordowanie kobiety na olsztyńskich działkach przy ul. Synów Pułku w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Komendant Wojewódzki Policji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV