Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Barwy Kultury Ukraińskiej w Baniach Mazurskich i Srokowie

Fot. Łukasz Węglewski

Na stadionie w Baniach Mazurskich odbył się 5. Festiwal Barw Kultury Ukraińskiej.

W gminie Banie Mazurskie mieszkają obok siebie zarówno Polacy jak i Ukraińcy. Nadal jednak niewielu Polaków potrafi powiedzieć coś więcej o ukraińskiej kulturze, czy o nich samych – mówi Maciej Witczak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

00:00 / 00:00

Impreza organizowana od kilku lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Baniach Mazurskich oraz miejscowe koło Związku Ukraińców w Polsce ma przybliżyć ukraińską kulturę oraz integrować lokalne społeczeństwo.

00:00 / 00:00

O tym co przygotował dla gości imprezy Zorepad mówi solista zespołu Tomasz Kardel – Polak, doskonale śpiewający po ukraińsku.

00:00 / 00:00

Fot. Krzysztof Pakulnicki

Tymczasem w Srokowie otwarto sezon kulturalny Ukraińców z Warmii i Mazur.

W ośrodku kultury spotkali się mieszkańcy gminy i zaproszeni goście. W gminie Srokowo, około 18 procent mieszkańców stanowi mniejszość ukraińska. Na uroczystości wystąpił wokalny zespół Obrij z Węgorzewa i kwartet Hetman z Kijowa, którego można było posłuchać wieczorem w Olsztynie. W Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii odbył się wieczorem koncert galowy poświęcony twórcom hymnu Ukrainy.

 

(vasyl/spetr/kan/bsc)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Banie Mazurskie, Ukraina, Ukraińcy, Srokowo
Dzieci z Ukrainy kończą wakacje na Warmii i Mazurach

Zakończył się wakacyjny pobyt dzieci z Ukrainy w Olsztynie. Najmłodsi, którzy na co dzień mieszkają w obwodach donieckim i lwowskim, przez tydzień gościli u rodzin z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV