Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Beata Bublewicz i Michał Missan kandydatami Koalicji Obywatelskiej na prezydentów Olsztyna i Elbląga

Fot. K. Kaszubski

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubanuer, liderzy Platformy Obywatelskiej RP i Nowoczesnej ogłosili w Olsztynie powstanie Koalicji Obywatelskiej w województwie warmińsko-mazurskim.

Grzegorz Schetyna podziękował lokalnym liderom obu partii za to, że udało im się stworzyć wspólne listy kandydatów w zbliżających się wyborach. Zaznaczył, że koalicyjne funkcjonowanie w Polsce nie jest łatwym zadaniem. Schetyna ma nadzieję, że Koalicja będzie gotowa do wyborów samorządowych, europejskich i potem parlamentarnych.

00:00 / 00:00

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer dodała, że Warmia i Mazury to kolejny region, w którym zaprezentowano wspólnych kandydatów. Lubnauer wyraziła przekonanie, że nowa Koalicja ma szansę na zwycięstwo.

00:00 / 00:00

Kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Olsztyna została była posłanka PO, Beata Bublewicz.

00:00 / 00:00

W czasie konwencji wyborczej zaprezentowano także kandydatkę na wiceprezydenta Olsztyna. Jest nią Izabela Smolińska-Letza z Nowoczesnej. Obie panie mają starować pod hasłem „Nasz Olsztyn-miasto dla ludzi”. Kandydatem w wyborach na prezydenta Elbląga został radny tego miasta Michał Missan. Elbląski radny podkreślił, że osią jego kampanii będą Elblążanie.

00:00 / 00:00

Waldemar Graczyk ma powalczyć o fotel burmistrza Ostródy. Poznaliśmy także liderów Koalicji w wyborach do sejmiku województwa. Będą to: Bernadeta Hordejuk, Stanisław Gorczyca, Jolanta Piotrowska, Zbigniew Homza, Igor Chmielewski i Marcin Kuchciński.

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Beata Bublewicz, wybory samorządowe, Izabela Smolińska-Letza, Grzegorz Schetyna, Michał Missan, Koalicja Obywatelska
Tomasz Andrukiewicz: Chciałbym kontynuować swoją misję. Każde poparcie cieszy, jednak dla mnie najważniejsze jest zdanie mieszkańców

Każde poparcie oczywiście mnie cieszy. To miły i sympatyczny gest wyrażony przez partię rządzącą Polską. Dostrzegają we mnie doświadczonego kandydata – komentował w Porannych Pytaniach Tomasz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV