Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Beata Bublewicz: Miasto potrzebuje turystów. Połączenie kolejowe z Kaliningradem może nam to zapewnić

Fot. M. Lewiński

Olsztyn potrzebuje bezpośredniego połączenia kolejowego z Kaliningradem – przekonuje Beata Bublewicz, kandydatka na prezydenta Olsztyna z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Mówiła o tym podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Dworcu Zachodnim.

– Uważam, że nasze miasto potrzebuje turystów, szczególnie poza sezonem. A Kaliningrad, tak blisko z nami sąsiadujący, zapewnił by nam dopływ turystów przez cały rok. Byłoby to też usprawnienie współpracy na wielu polach – mówiła Beata Bublewicz.

00:00 / 00:00

Kandydatkę Koalicji Obywatelskiej poparł dziś senator PO Bogdan Klich.

Mam nadzieję, że w tych wyborach olsztynianie postawią na kobietę o ogromnym doświadczeniu międzynarodowym. Przecież Beata Bublewicz była członkiem komisji spraw zagranicznych w Sejmie

– podkreślał Klich.

00:00 / 00:00

Koalicja Obywatelska rekomendowała też kandydatkę na ewentualnego wiceprezydenta. Jest nią Izabela Smolińska-Letza z partii Nowoczesna. I tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, natomiast II tura wyborów na wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast dwa tygodnie później – 4 listopada. Oprócz Beaty Bublewicz o fotel prezydenta Olsztyna ubiegają się też: Monika Falej, Michał Wypij, Piotr Grzymowicz, Krzysztof Kacprzycki, Andrzej Maciejewski oraz Czesław Małkowski.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Platforma Obywatelska, Beata Bublewicz, wybory samorządowe, Koalicja Obywatelska
Zbigniew Babalski: Mamy dobry program i chcemy przekonać ludzi, że warto na nas głosować

Ceny produktów rolnych, zmiany kadrowe w resorcie rolnictwa, przygotowania do wyborów samorządowych, konwencja PiS w Olsztynie i polityka migracyjna rządu – to tematy poruszone w samorządowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV