Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą aktywizować lojalne społeczności. Kilkanaście organizacji z Warmii i Mazur dostało finansowe wsparcie

Fot. fotolia.com

Narodowy Instytut Wolności po raz kolejny przyznał środki na realizację aktywności społecznych. Wsparcie finansowe dostało 14 organizacji z Warmii i Mazur z  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Część projektów, które dostały dofinansowanie w tegorocznej edycji programu będzie realizowana na Warmii i Mazurach. Celem programu jest wspieranie projektów, które zwiększają zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

Jak przekonują organizatorzy

mają budować odpowiedzialność za nas wszystkich, wywoływać uśmiech i pokazywać, że działania lokalne są potrzebne. To od nich wszystko się zaczyna.

Jednym z beneficjantów jest Stowarzyszenie Prospołecznych Inicjatyw Kombajn Kulturalny – mówi wiceprezes Paweł Wójtowicz.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich jest programem rządowym. W corocznej puli, która trafia do organizacji w całym kraju FIO ma budżet 60 milionów złotych. Projekty z Warmii i Mazur uzyskały  ponad 3 miliony złotych wsparcia.

Lista projektów objętych dofinansowaniem

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląski szpital zwalczył odporną na antybiotyki superbakterię. Radni przyjęli raport o stanie sanitarnym Elblaga

Elbląska rada miasta przyjęła doroczny raport o stanie sanitarnym miasta. Powiatowy Inspektor Sanitarny Marek Jarosz poinformował o wygaszeniu ogniska bakterii New Delhi, która w ubiegłym roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV