Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą kolejne linie autobusowe w regionie? Samorządy chcą korzystać z rządowych dopłat

Więcej samorządów z Warmii i Mazur chętnych do dopłat na linie autobusowe. Urząd Wojewódzki w Olsztynie zakończył drugi w tym roku nabór wniosków.

W pierwszym naborze wniosków o rządowe dofinansowanie na utworzenie lokalnych linii autobusowych podania złożyło dziewięć samorządów. Sześć z nich faktycznie uruchomiło połączenia i chce utrzymywać je w przyszłym roku. Oprócz nich w II naborze wnioski o dofinansowanie złożyło pięć kolejnych samorządów.

To wynika prawdopodobnie stąd, że program był wprowadzony dość szybko. Samorządy i przewoźnicy musieli mieć czas na to, by dokładnie wczytać się w przepisy i wszystko policzyć. Teraz, gdy tego czasu było więcej, pojawiło się pięć nowych samorządów i dwadzieścia trzy nowe linie

– informuje Zbigniew Pazerski, dyrektor wydziału infrastruktury w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jeśli wszystkie wnioski zostaną pozytywnie zweryfikowane, od stycznia samorządy będą dostawać dotacje do czterdziestu dziewięciu linii autobusowych. Podpisanie umów z samorządami ma nastąpić do 20 grudnia.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dotacje, połączenia, Fundusz Autobusowy
Program „Elblążanin +” cofnięty. Miasto nie ma pieniędzy na jego realizację

Miasto musi być tak zarządzane, aby dobrze służyło mieszkańcom - uważają radni Klubu i Sprawiedliwości, komentując przesunięcie na kolejne lata programu "Elblążanin +". To lokalne przedsięwzięcie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV