Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą kolejne linie tramwajowe w Olsztynie? Ratusz ogłosił przetarg

Fot. Łukasz Węglewski

Olsztyński ratusz ogłosił przetarg na rozbudowę linii tramwajowej. Nowe torowisko zacznie się w pobliżu obecnej pętli autobusowej na osiedlu Pieczewo, zostanie połączone z istniejącą infrastrukturą na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki.

Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie dwóch kolejnych linii tramwajowych. Nowa infrastruktura to około sześciu kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Projekt to także powstanie stref o spowolnionym ruchu czy nowych rond oraz budowa około 10 km tras rowerowych. Zostanie kupionych sześć nowych tramwajów z Turcji.

Pierwszy przetarg odbył się dwa lat temu, ale wykonawcy zaproponowali stawki, na które miasta nie było stać.  Teraz Olsztyn na realizację dostał z Unii Europejskiej około 365 milionów złotych, to więcej w porównaniu z pierwotną kwotą o 188 mln złotych.

Czas na składanie ofert potencjalni wykonawcy mają do 12 maja. Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, torowisko, rozbudowa, linie tramwajowe
Przedsiębiorcy nie muszą płacić za śmieci. Sprawdź, jaki warunek musi zostać spełniony

Olsztyński ratusz przypomina, że przedsiębiorcy, których działalność uległa zawieszeniu w związku z zagrożeniem epidemicznym, mogą zawiesić opłatę za gospodarowanie odpadami. Wystarczy złożyć zmianę deklaracji o wysokości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV