Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą promować nowoczesny patriotyzm. W Olsztynie ukonstytuował się Akademicki Klub Obywatelski

Spotkanie członków Akademickiego Klubu Obywatelskiego z wojewodą. Fot. D. Grzymska

Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego zrzesza nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Podobne kluby działają w środowiskach akademickich: Poznania, Warszawy, Łodzi, Gdańska, Katowic i Krakowa.

Klub powstał już rok temu, ale zawiesił działalność ponieważ założyciel, profesor Selim Chazbijewicz  został powołany do służby dyplomatycznej. Nowym przewodniczącym  została profesor Małgorzata Suświłło, która zapowiada wiele działań  związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademicy chcą zorganizować seminaria, konferencje i spotkania. Podejmowane będą także wspólne inicjatywy z filharmonią i szkołami.

Członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego spotkali się z wojewodą warminsko-mazurskim. Artur Chojecki podkreślał, że włączenie się środowisk naukowych w życie regionu jest bardzo cenne.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Spotkanie członków Akademickiego Klubu Obywatelskiego z wojewodą. Fot. D. Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda
Rozpoczęły się przygotowania do obchodów 100-lecia niepodległości Polski

 Święto przypada dopiero 11 listopada, ale w  olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim już dziś zebrał się komitet roboczy,  by omówić i skoordynować zadania. Na organizację imprez  można pozyskać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV