Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie bezpieczniej na przejazdach kolejowych. PKP planuje nowe inwestycje

Fot. Fotolia.pl

Prawie sto sześćdziesiąt warmińsko-mazurskich przejazdów kolejowo-drogowych zostanie wyposażonych w sprzęt poprawiający bezpieczeństwo.

PKP PLK S.A. zapowiada montaż nowych urządzeń zabezpieczających, wymianę torów i odnowienie jezdni. Wszystko przewiduje Krajowy Program Kolejowy. Na inwestycje na Warmii i Mazurach PKP chce przeznaczyć ponad 1,5 mld zł.

Na linii Działdowo – Olsztyn przebudowane zostaną czterdzieści dwa przejazdy, na linii Szczytno – Ełk prace obejmą dziewięćdziesiąt dwa. Również na linii z Olsztyna do Iławy zmodernizowanych będzie łącznie dwadzieścia jeden przejazdów.

Przebudowane zostaną cztery przejazdy kolejowo-drogowe w Gutkowie i Jonkowie. W ramach prac PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. montują dodatkowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizatory i rogatki. W trakcie prac wymieniane są tory i jezdnia.

Modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych w województwie warmińsko-mazurskim potrwa do przyszłego roku.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, tory, jezdnia, PKP PLK
Inwestycje na kolei wymuszają zmiany w rozkładzie jazdy. Aktualizacja wchodzi w życie 2 września

Uwaga od 2 września do 20 października obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Na kolei prowadzone są największe od lat inwestycje. Ich efektem mają być...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV