Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie bezpieczniej na wodach regionu. Samorząd przyznał dotacje sześciu organizacjom

fot.www.podrozniccy.com

450 tys. złotych trafi do sześciu organizacji dbających o zapewnienie bezpieczeństwa na akwenach Warmii i Mazur. Dotacje przyznał samorząd wojewódzki.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzyma 156 tys. złotych. Z kolei do Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku trafi 131 tys. złotych. Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma zaś 61 tys. złotych. Mazurska Służba Ratownicza w Okartowie zrealizuje projekt „Zapewnienie bezpieczeństwa na Jeziorze Śniardwy i południowych akwenach Wielkich Jezior Mazurskich”. Kwota wsparcia to 41 tys. złotych.

Z kolei 37 tys. złotych otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Szeligach – Jednostka Ratownictwa Wodnego, chodzi o realizację zadania „Bezpieczne lato 2020”. Szkole Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych z siedzibą w Szkolnikach koło Orzysza przyznano 24 tys. zł dotacji.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, bezpieczeństwo, woda, wopr, dotacja
Trudna sytuacja na Żuławach Elbląskich. Zagrożenie powodziowe nie ustaje

Wciąż trudna sytuacja hydrologiczna na Bałtyku. W Zatoce Gdańskiej punkty pomiarowe wskazują przekroczenie stanów alarmowych - informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni. W związku z wysokim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV