Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie II tura wyborów wójta Gietrzwałdu

fot.:youtube.com

 

Żaden z pięciu kandydatów nie zdobył w niedzielę ponad połowy głosów w wyborach wójta warmińskiego Gietrzwałdu – wynika z protokołu głosowania. W II turze 6 sierpnia zmierzą się Wojciech Samulowski i Jan Kasprowicz, którzy otrzymali najwyższe poparcie.

Wyniki głosowania przekazał dyr. delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie Piotr Sarnacki. Jak poinformował, w niedzielę żaden z kandydatów w przedterminowych wyborach na wójta Gietrzwałdu nie otrzymał ponad 50 proc. ważnie oddanych głosów. Dlatego za dwa tygodnie, 6 sierpnia odbędzie się druga tura.

Wezmą w niej udział dwaj kandydaci z największą ilością głosów. Są to: Wojciech Samulowski (KWW Wojciecha Samulowskiego), na którego zagłosowało 788 osób (40,96 proc.) i Jan Kasprowicz (KWW Jana Kasprowicza), który uzyskał 711 głosów (36,95 proc.).

Pozostali kandydaci otrzymali: Grzegorz Jacek Pawłowski (KWW Lepsza Gmina) – 207 głosów (10,76 proc.), Andrzej Kowalkowski (KWW „Nasza Gmina Nasi Ludzie”) – 152 głosy (7,9 proc.), Joanna Katarzyna Sosnowska (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) – 66 głosów (3,43 proc.).

W niedzielnych wyborach uprawnionych do głosowania było 5094 mieszkańców gminy. Oddano 1924 ważne i 42 nieważne głosy. Frekwencja wyniosła 38,59 proc. Przedterminowe wybory w Gietrzwałdzie były konieczne, bo 23 kwietnia mieszkańcy odwołali w referendum dotychczasowego wójta przed upływem kadencji.

Źródło: PAP
Autor: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, wybory, głosowanie, samulowski
W Gietrzwałdzie trwają przedterminowe wybory. O fotel wójta walczy pięciu kandydatów

Wybory w Gietrzwałdzie są konieczne, bo poprzedni włodarz gminy został odwołany przed upływem kadencji w referendum. Jak poinformowała przewodnicząca gminnej komisji wyborczej w Gietrzwałdzie Wioletta Nowak,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV