Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie kolejne połączenie z lotniska w Szymanach

Port lotniczy w Szymanach. Fot. W-MOSG

Od 27 października z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach będą realizowane loty do Bremy. Linię obsługiwać będzie Wizz Air, loty zaplanowano dwa razy w tygodniu.

Wizz Air będzie latał do Bremy z Szyman od 27 października dwoma lotami tygodniowo (w środy i niedziele). Brema jest miastem położonym w północnych Niemczech. Przedstawiciele przewoźnika i władze lotniska liczą na to, że z lotów będą korzystali m.in. dawni mieszkańcy Warmii i Mazur, którzy przed laty wyjechali do Niemiec. Obecnie Wizz Air z Szyman obsługuje jeszcze dwie inne trasy – do Londynu Luton oraz Dortmundu. Z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury realizowane są połączenia do Londynu (lotniska Stansted i Luton), Dortmundu, Lwowa, Krakowa oraz Burgas. Na lotnisku działa trzech przewoźników: LOT, Wizz Air i Ryanair.

Jak informował wcześniej prezes portu Olsztyn Mazury w Szymanach Tomasz Kądziołka, największe obłożenie, sięgające ponad 80%, notują loty do Dortmundu w Niemczech. Lotnisko w Szymanach realizuje również loty o statusie „head”; z portu tego korzysta także amerykańska armia. Władze lotniska podkreślały wielokrotnie, że jego znaczenie militarne rośnie.

Port lotniczy działa od początku 2016 roku, powstało w miejscu dawnego lotniska wojskowego.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, połączenie, Wizz Air
Przyleciał z Londynu, a wylądował w areszcie. Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego mężczyznę

Mieszkaniec powiatu suwalskiego poszukiwany listem gończym został zatrzymany na lotnisku Mazury w Szymanach. 23-letni mężczyzna został zatrzymany po kontroli Straży Granicznej. Polak przyleciał 27 czerwca z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV