Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie mniej inwestycji niż w poprzednich latach. Przyjęto projekt budżetu Olsztyna

Fot. Przemysław Getka

Radni większością głosów przyjęli projekt budżetu Olsztyna na 2019 rok. Zakłada większe dochody i mniejsze wydatki. To z kolei oznacza mniejszą liczbę inwestycji.

Z budżetu wynika, że deficyt co prawda się zmniejszył, ale i tak opiewa na 78 milionów złotych. Dochód miasta wyniesie ponad miliard sto osiemdziesiąt dwa miliony, a wydatki to około miliarda dwustu pięćdziesięciu pięciu milionów złotych.

Ponad jedna trzecia wszystkich pieniędzy będzie przeznaczona na edukację. Na drugim miejscu w wydatkach jest polityka społeczna i ochrona zdrowia. Na trzecim – transport.

Planowane inwestycje to m.in. rozbudowa infrastruktury rowerowej, przebudowa dróg w Łupstychu i Gutkowie, budowa drogi Plażowej oraz przebudowa budynku dla osób niepełnosprawnych przy ulicy Bałtyckiej.

W ocenie radnego Łukasza Łukaszewskiego z Platformy Obywatelskiej budżet jest stabilną kontynuacją założeń z poprzednich lat. – Nie wchodzimy w zbyt duże zadłużenie, kontynuujemy rozpoczęte inwestycje, przechodzimy też do tych mniejszych inwestycji – podkreślał Łukaszewski.

Radosław Nojman z Prawa i Sprawiedliwości nie widzi sprecyzowanej wizji rozwoju miasta. – To na pewno nie jest budżet prorozwojowy. Nie mamy inwestycji drogowych, nie mamy zachęt chociażby na przyjęcie nowych inwestorów – mówił Nojman.

Za przyjęciem budżetu głosowało 13 radnych, przeciw 7 – w większości z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pięć osób wstrzymało się od głosu.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, inwestycja, sesja rady miasta, video
Nad Jeziorem Długim wycięto prawie 40 drzew. Miasto przekonuje: to była konieczność

Wielka wycinka na jednym z najpopularniejszych olsztyńskich traktów spacerowych. Pod topór poszły topole rosnące nad Jeziorem Długim. Jak tłumaczy miasto – było to konieczne. Drzewa posadzono...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV