Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie odwołanie od wyroku skazującego Michała G. 36-latek śmiertelnie pobił partnerkę

Fot. Archiwum RO

Prokuratura i obrona odwołały się od wyroku skazującego 36-letniego Michała G. z Elbląga na cztery lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki. 

Mężczyzna nie udzielił pomocy swojej partnerce, która zmarła po tym jak ją pobił. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2017 roku w elbląskim Parku Kajki. Para wracała z imprezy. Doszło do kłótni, w trakcie której Monika F. uderzona przez partnera wpadła głową do strumienia. Zmarła następnego dnia w szpitalu.

Sąd Okręgowy połączył kary za nieumyślne spowodowanie śmierci i nieudzielenie kobiecie pomocy. Zdaniem sędziego Macieja Rutkowskiego potwierdzają to niezbicie dowody i opinie biegłych.
Prokurator Jan Hrybek przyznaje, że wyrok jest w górnej granicy zagrożenia. Mimo tego, prokuratura uznała, że należy odwołać się od niego. Z kolei oskarżony początkowo przyznał się do winy, ale potem twierdził, że nie wszystko pamięta.

Dodajmy, akta sprawy wraz ze złożonymi apelacjami zostały przedstawione Sądowi Okręgowemu w Elblągu. Ten rozstrzygnie czy wyrok utrzymać, czy sprawę przekazać do ponownego rozpatrzenia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, wyrok, odwołanie
Za zabójstwo synka mieszkaniec Ełku skazany na 25 lat więzienia

25 lat więzienia za zabójstwo niemowlęcia. Taką karę Sąd Okręgowy w Suwałkach wymierzył 25-letniemu mieszkańcowi Ełku. Do tragedii doszło w listopadzie 2017 roku. Dwumiesięczne niemowlę trafiło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV