Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie śledztwo w sprawie śmierci kuriera ze Szczytna. Zginął we Francji

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zapowiedziała wszczęcie śledztwa w sprawie śmierci pochodzącego z tego miasta kierowcy firmy kurierskiej, którego zwłoki znaleziono w nocy z wtorku na środę na poboczu drogi koło Lyonu we Francji.

Jak dowiedziała się PAP, zawiadomienie o śmierci we Francji polskiego kierowcy firmy kurierskiej Krzysztofa G. złożył w piątek w komendzie policji w Szczytnie brat zmarłego. Jeszcze tego samego dnia materiały te przekazano miejscowej prokuraturze.Zastępca prokuratora rejonowego w Szczytnie Artur Bekulard poinformował PAP, że w sprawie śmierci kierowcy zostanie wszczęte śledztwo przez tamtejszą prokuraturę. Jak mówił, wstępnie przyjęto, że będzie ono prowadzone w kierunku wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Zaznaczył jednak, że na razie wiedza śledczych o tej sprawie opiera się jedynie na relacji składającego zawiadomienie, który został przesłuchany przez policję. Mężczyzna powoływał się na m.in. na doniesienia medialne i informacje uzyskane od kolegi z firmy kurierskiej, która zatrudniała jego brata. Dlatego – jak mówił prokurator – w zależności od bardziej szczegółowych ustaleń taki kierunek śledztwa nie musi być wiążący na późniejszym etapie postępowania.

Z informacji przekazanych policji przez brata zmarłego wynika, że zwłoki Krzysztofa G. zostały odnalezione na poboczu drogi niedaleko Lyonu obok pojazdu firmy kurierskiej, w której od niedawna pracował, a obrażenia wskazywały, że mogło dojść do śmiertelnego potrącenia.

Oficjalna informacja o tożsamości zmarłego jeszcze nie wpłynęła. Rodzina pozostaje w kontakcie z polskim konsulem, który wie o zdarzeniu i kontaktuje się z organami żandarmerii francuskiej. Zwrócimy się kanałem międzynarodowym do strony francuskiej o pilne przekazanie informacji, którymi dysponują. Przede wszystkim o potwierdzenie okoliczności zdarzenia i tożsamości zmarłego

– powiedział PAP prokurator.

Jak przypomniał, polska prokuratura ma obowiązek prowadzić śledztwa w przypadku popełnienia przestępstwa na szkodę obywatela polskiego poza granicami naszego kraju.

Początkowo funkcjonariusze francuskiej żandarmerii przypuszczali, iż mężczyzna padł ofiarą napaści, ale teraz skłaniają się ku hipotezie wypadku drogowego, którego sprawca uciekł. Podejrzewają, że Polak został śmiertelnie potrącony, kiedy wychodził z furgonetki zaparkowanej w miejscowości Pusignan koło lyońskiego lotniska im. Antoine’a de Saint-Exupery’ego.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)/A. Podbielska
Redakcja: A. Podbielska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, kierowca, kurier, zawiadomienie
Zgłosił się do komendy, żeby sprawdzić liczbę punktów karnych. Okazało się, że ma 28

Nazbierał dużo punktów karnych, że sam już nie wiedział ile ich ma. 21-latek ze Szczytna zgłosił się do tamtejszej komendy, by sprawdzić liczbę punktów. Policjanci od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV