Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie sukces kasowy? Zwiastun „Zenka”

„Zenek” to fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo, Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który stał się gwiazdą disco polo. Film wejdzie do kin w Polsce 14 lutego 2020.

W tytułową rolę „Zenka” wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”) zagrał piosenkarza z początków jego kariery w latach 80. Krzysztof Czeczot („80 milionów”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”) wcielił się w rolę Zenka osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.

W pozostałych rolach występują: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski czy Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80-tych: autor przeboju „Never ending story” – Limahl oraz John McInerney, wokalista grupy Bad Boys Blue.

Zdjęcia do filmu „Zenek” realizowane były na Podlasiu oraz w okolicach Warszawy. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak („Trzeci”, „Trik”), a autorkami scenariusza są Marta Hryniak oraz Ilona Łepkowska.

Ł.A/mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, Zenek
„Nie wszystkim 22 stycznia kojarzy się jednoznacznie” vs. „Mieszkańcy mają inne problemy”. Czy zmieni się nazwa olsztyńskiej ulicy?

Czy nazwa ulicy 22 stycznia w Olsztynie powinna być zmieniona na taką, która kojarzy się wyłącznie z powstaniem styczniowym, a nie wkroczeniem Armii Czerwonej do miasta?...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV