Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Będzie to opłata na studencką kieszeń”. Koniec bezpłatną zabawą na Kortowiadzie

Fot. K. Pakulnicki

Samorząd studencki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zdecydował o wprowadzeniu opłaty za koncerty organizowane na tzw. Górce Kortowskiej podczas studenckich juwenaliów, zwanych w Olsztynie „Kortowiadą”.

Dotychczas impreza była w pełni bezpłatna.

Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego od lat uważane są za jedną z największych tego rodzaju imprez w kraju. Podczas imprezy w miasteczku akademickim w Kortowie odbywa się kilkadziesiąt imprez sportowych i rozrywkowych. Największe koncerty z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej odbywają się na tzw. Górce Kortowskiej.Samorząd studencki ocenia, że w poprzednich latach na Górce bawiło się nawet 50 tysięcy osób. Byli to zarówno studenci olsztyńskiej uczelni, jak i studenci z innych miast, a także wszyscy chętni.W tym roku samorząd studencki olsztyńskiego uniwersytetu zapowiedział, że koncerty na Górce Kortowskiej będą płatne. Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Krystian Filipek poinformował, że jest to powodowane „względami bezpieczeństwa i rosnącymi na nie nakładami”.Filipek nie podał cen biletów za wstęp na Górkę Kortowską, zapewnił jedynie, że „nie będzie to opłata festiwalowa, a na studencką kieszeń”. Wedle zapewnień samorządu studenckiego bilety na koncerty na Górce będzie można kupić w internetowej przedsprzedaży.

Wprowadzenie opłaty za koncerty wywołało w środowisku akademickim Olsztyna gorącą debatę.

 

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w juwenalia
Wiemy, w jakich dniach odbędzie się kolejna edycja Kortowiady

W nadchodzącym roku odbędzie się 60. jubileuszowa edycja Kortowiady. Prorektor do spraw studenckich i kształcenia, prof. Jerzy Przyborowski oficjalnie przekazał list od rektora, prof. Ryszarda Góreckiego,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV