DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Belg Thierry Neuville zwycięzcą 74. Orlen Rajdu Polski. Od czwartku kibicom i rajdowcom towarzyszyło Radio Rajdowe. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas :-)

Thierry Neuville (Hyundai i20) wygrał 74. Rajd Polski, ósmą rundę rajdowych samochodowych mistrzostw świata.

Belg o 1 minutę, 23, 9 sekundy (1:23.9) wyprzedził Nowozelandczyka Haydena Paddona (Hyundai i20). Trzeci był Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC, zespół M-Sport) ze stratą 2 minut, 20,8 sekundy (2:20.8).

Imprezy nie ukończył Ott Tanak (Ford Fiesta WRC, zespół M-Sport). Estończyk, który po pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym został liderem rajdu, na kolejnym wypadł z trasy i choć dojechał do mety, to do następnego oesu nie przystąpił.

Najlepszy z Polaków, Wojciech Chuchała (Skoda Fabia R5) zajął 19. miejsce ze stratą nieco ponad 21 minut do zwycięzcy (21:10.1). Jakub Brzeziński był 26. (+39 min 11,7 sek), a Łukasz Pieniążek 37. (+1 h, 19 min, 48,7 sek.). W klasyfikacji WRC 2 Chuchała znalazł się na szóstej pozycji, a Pieniążek na jedenastej. W WRC 3 Brzeziński stanął na najniższym stopniu podium.

W tym roku 49 załóg miało do pokonania 1422 kilometry, w tym 23 odcinki specjalne liczące ponad 326 kilometrów. Następna runda mistrzostw, Rajd Finlandii odbędzie się w dniach 28-30 lipca.

Zobacz szczegółową relację i zdjęcia z 74. Rajdu Polski

Studio Radia Rajdowego. Fot. Łukasz Węglewski

Mariusz Trzmiel w studiu Radia Rajdowego. Fot. Łukasz Węglewski

Maciek Świniarski w studiu Radia Rajdowego. Fot. Łukasz Węglewski

(IAR/KKantor/BSChromy)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Unijna komisarz Corina Crețu przeciwna karaniu Polski za nieprzyjmowanie uchodźców

Fundusze unijne mają służyć zwiększeniu liczby miejsc pracy i rozwojowi, a nie karaniu członków Unii Europejskiej - powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn unijna komisarz do spraw polityki...