Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Olsztyna

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Olsztyna

Harcerze przekazali światełko przedstawicielom hufców z Warmii i Mazur oraz mieszkańcom na dziedzińcu zamku kapituły warmińskiej.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Światło, które daje moc”. W sztafecie Betlejemskiego Światełka Pokoju harcerze chcą zwrócić uwagę na to, co łączy wszystkich ludzi i co jest dobrem wspólnym. Co roku grupa dzieci odbiera światełko z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie jest transportowane do Wiednia i tam przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich .

Od 1991 roku Polska przyjmuje Betlejemskie Światełko Pokoju od Słowaków i przekazuje dalej na wschód, ale też do Niemiec i krajów skandynawskich. Jutro Betlejemskie Światło Pokoju odbiorą prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w harcerze
Małe Ojczyzny: Zapomniany artysta Sznarbach z Warmii

W 165. rocznicę urodzin i jednocześnie 95. rocznicę śmierci, w Biskupcu odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Sylwestrowi Antoniemu Sznarbachowi. Zbiórkę na jej ufundowanie prowadzili biskupieccy harcerze. Kim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV