Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez barier dla osób niepełnosprawnych. Samorządy mogą zgłaszać wnioski do PFRON

Do 28 lutego samorządy powiatowe mogą zgłaszać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wnioski na dofinansowanie inicjatyw wyrównujących różnice między regionami.

Na realizację programu niwelującego komunikacyjne i architektoniczne bariery PFRON przeznaczy w tym roku ponad 100 mln złotych. Pozwala on otrzymać środki na zakup i montaż wind, ale także budowę szybu windowego, bezpiecznych dojść do windy lub do budynku mieszkalnego przez wspólnoty mieszkaniowe. Gminy mogą też starać się o środki na zakup pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo prowadzący warsztaty terapii zajęciowej mogą ubiegać się o środki na odnowienie ich wnętrz czy wymianę zużytego już wyposażenia. Oprócz tego wciąż przyjmowane są wnioski na dofinansowanie tworzenia spółdzielni socjalnych czy wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i integracji osób niepełnosprawnych.

Na realizację działań wyrównujących różnice między regionami w 2020 roku zaplanowano w budżecie PFRON 102 mln złotych, a więc o 37 mln więcej niż w roku ubiegłym.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni, PFRON, likwidacja, samorządy, wnioski, bariery
Mrągowo chce zlikwidować straż miejską. Kto zajmie ich miejsce?

Straż miejska w Mrągowie ma zostać zlikwidowana. To decyzja tamtejszych radnych miejskich. Powód? Między innymi mała efektywność pracy. Ich miejsce mają zająć policjanci dodatkowo zatrudnieni w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV