Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez hucznego otwarcia sezonu na wodzie. Jednak od poniedziałku żeglarze będą mogli ćwiczyć w większych grupach

Fot. M. Lewiński

Zwykle o tej porze roku żeglarze mieli już za sobą rozpoczęcie sezonu. W tym roku, zarówno ten rekreacyjny który otwierany jest 1 maja w Giżycku, jak i sportowy, który rozpoczyna się znacznie wcześniej nie mogły zostać zainaugurowane z powodu pandemii koronawirusa.

Od poniedziałku żeglarze będą jednak mogli ćwiczyć w większych grupach, czego nie może doczekać się dwukrotny olimpijczyk – Paweł Kołodziński, startujący w klasie 49er z Łukaszem Przybytkiem.

Jak tylko będzie to możliwe, zejdziemy na wodę w gdański w Narodowym Centrum Żeglarstwa. Na początek Wisła Śmiała, później zatoka Gdańska. W zależności od tego, jakie będą panowały warunki, będziemy dostosowywać treningi

Olimpijczyk z Rio de Janeiro – Piotr Myszka także nie może doczekać się wznowienia treningów w pełnym wymiarze.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli robić treningi grupowe do 5-6 osób maksymalnie. To nam w zupełności wystarczy, bo mamy dwóch zawodników plus trener na motorówce.

00:00 / 00:00

Otwarcie sezonu rekreacyjnego w Giżycku planowane jest na początek wakacji. Burmistrz miasta Wojciech Iwaszkiewicz zapowiedział, że jeśli pandemia ustąpi tradycyjne otwarcie sezonu odbędzie się z opóźnieniem.

Autor: IAR/L. Tekielski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sezon
Mazurskie hotele szykują się na przyjęcie gości. Czy pierwsi pojawią się już w poniedziałek?

Hotelarze nie spodziewają się jednak zbyt dobrego sezonu. Rząd zadecydował, że hotele i pensjonaty mogą wrócić do działalności od 4 maja. Muszą przy tym działać w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV