Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez Kwiatkowskiego, za to z Majką, Niewiadomą i Jasińską. Znamy skład reprezentacji Polski na kolarskie mistrzostwa świata

Fot. gosiajasinska.pl

Rafał Majka, Katarzyna Niewiadoma i pochodząca z Barczewa Małgorzata Jasińska będą liderami reprezentacji Polski w kolarskich mistrzostwach świata w angielskim hrabstwie Yorkshire (22-29 września). Ze startu zrezygnował będący bez formy Michał Kwiatkowski.

Skład reprezentacji ogłosił Polski Związek Kolarski. Łącznie w Anglii wystartuje 29 biało-czerwonych. Kwiatkowski poinformował we wtorek na Twitterze, że nie wystartuje w MŚ z powodu przemęczenia.

Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem. Trzymam mocno kciuki za całą kadrę

– napisał mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z Ponferrady (2014).

W tym sezonie 29-letni kolarz z Torunia nie błyszczał, a po miesięcznej przerwie po Tour de France był zupełnie bez formy. W klasyku w Hamburgu zajął 116. miejsce, następnie nie ukończył wyścigu etapowego Deutschland Tour. Kilka dni temu w pierwszym klasyku w Kanadzie – Grand Prix Quebecu był 119., a w trakcie drugiego w Montrealu zszedł z trasy.

W tej sytuacji liderem biało-czerwonych w wyścigu elity o mistrzostwo świata 29 września będzie Majka, szósty zawodnik zakończonej w niedzielę w Madrycie Vuelta a Espana.

W wyścigu kobiet w Yorkshire liderkami polskiej kadry będą Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska.

Przed rokiem w mistrzostwach świata w Innsbrucku najlepiej z Polaków wypadli Kwiatkowski – czwarty w jeździe indywidualnej na czas oraz Jasińska – piąta w wyścigu kobiet ze startu wspólnego. W wyścigu mężczyzn w Austrii Majka zajął 35. miejsce.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Yorkshire:

elita mężczyzn: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański (wszyscy Bora-Hansgrohe), Michał Gołaś (Ineos), Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian (obaj CCC); jazda ind. na czas: Bodnar, Kamil Gradek (CCC)

elita kobiet: Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), Anna Plichta (Trek-Segafredo), Marta Lach, Agnieszka Skalniak (obie CCC-Liv), Małgorzata Jasińska (Movistar), Aurela Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness), Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper); jazda ind. na czas: Plichta

młodzieżowcy: Filip Maciejuk (Leopard), Szymon Sajnok (CCC), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), Artur Sowiński (VPM Porto Sant’Elpidio), Szymon Krawczyk (Voster ATS); jazda ind. na czas: Maciejuk, Szymon Tracz (CCC Development)

juniorzy: Dominik Górak, Miłosz Ośko (obaj Warszawski Klub Kolarski); jazda ind. na czas: Kacper Majewski (KKS Gostyń), Michał Gałka (UKS Copernicus)

juniorki: Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), Nikola Wielowska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Karolina Stępień (LSKK Bełchatów); jazda ind. na czas: Krześlak, Julia Kowalska (KTK Kalisz).

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Małgorzata Jasińska
Walka z czasem wokół Pól Grunwaldu. Maciej Bodnar i Anna Plichta najszybsi w Stębarku

Maciej Bodnar drugi rok z rzędu został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas, rozgrywanej wokół Pól Grunwaldzkich. Wśród pań najlepsza była Anna Plichta. Kolarz na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV