Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez niespodzianek podczas mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Bezkonkurencyjni Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak

Fot. FB Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Nie kto inny – tylko Maja Włoszczowska okazała się najlepsza w wyścigu Mistrzostw Polski Elit Kobiet w kolarstwie górskim w Mrągowie. W wyścigu mężczyzn najlepszy był Bartłomiej Wawak.

Maja Włoszczowska, czyli multimedalistka mistrzostw Polski, Europy, świata oraz Igrzysk Olimpijskich wyprzedziła o minutę i dziewiętnaście sekund drugą na mecie Aleksandrę Podgórską. W rywalizacji mężczyzn także niespodzianki nie było.

– Obrona tytułu bardzo cieszy – przyznała po zakończeniu wyścigu.

W tym roku szczególnie, ponieważ od 4 miesięcy nie startowałam w ogóle w wyścigach. Miałam problemy zdrowotne. Cały czas chorowałam i nie mogłam sobie z tym poradzić. To był mój pierwszy start, dlatego przyznam, że miałam sporo nerwów przed. Nie wiedziałam, jak mój organizm zareaguje. Cieszę się bardzo, że Ola tez była w dobre dyspozycji i zmusiła nie do dodatkowego wysiłku.

00:00 / 00:00

Bezkonkurencyjny był Bartłomiej Wawak, który podkreślał, że trasa w porównaniu do zeszłorocznej wymagała więcej skupienia:

Było wiele momentów, gdzie musieliśmy być maksymalnie skupieni, aby nie stracić. Bardzo dużo było zakrętów, gdzie trzeba było uważać, aby nie zahaczyć o drzewo.

00:00 / 00:00

Dyrektor sportowy zawodów – Arkadiusz Cała podkreśla, że trasa specjalnie została wykonana pod profil mistrzostw Polski.

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak, Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim
Maja Włoszczowska zdobyła w Mrągowie mistrzostwo Polski

Niespodzianki nie było. Maja Włoszczowska mistrzynią Polski w kolarstwie górskim. Zawody pierwszy raz w historii odbyły się na Warmii i Mazurach - na Górze Czterech Wiatrów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV