Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bez większych zmian w Radzie Powiatu Ełckiego. Dobro Wspólne uzgodniło porozumienie z Koalicją Obywatelską

Fot. Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wiszowaty

Przewodniczącym Rady został ponownie Andrzej Wiszowaty, a starostą Marek Chojnowski – obaj z Dobra Wspólnego.

Dobro Wspólne zawarło porozumienie z Koalicją Obywatelską, co dało im większość głosów Radzie – mówi przewodniczący Andrzej Wiszowaty. Jego zdaniem, to dobry układ. W tych dwóch klubach są doświadczeni samorządowcy. Doświadczenie samorządowców podkreślał również starosta Marek Chojnowski. Jego zdaniem do zarządu powiatu trafili ludzie, którzy potrafią rozwiązywać problemy. Żadnych stanowisk w powiecie nie otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Przewodniczący klubu PiS Ryszard Skawiński twierdzi, że to powstała koalicja jest koalicją przeciw, a nie po to, by coś budować. Jego zdaniem przez najbliższe 5 lat nic się w powiecie nie będzie działo.

Wicestarostą został Robert Dawidowski z Koalicji Obywatelskiej. Wiceprzewodniczącymi Rady zostali Wioletta Paczkowska z Koalicji Obywatelskiej i Karol Marchel z Dobra Wspólnego.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie 40 ton żywności przekazali wolontariuszom Banku Żywności mieszkańcy Warmii i Mazur

Mieszkańcy regionu potrafią dzielić się z potrzebującymi. W czasie świątecznej zbiórki  przekazali wolontariuszom Banku Żywności 38 ton jedzenia. Zbiórka prowadzona była w miniony weekend 1 i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV